Urmareste-ne

Archive

Biletul Zilei 28 februarie 2018. Combinăm Spania cu România

harlem gnohere, fcsb

Biletul Zilei 28 februarie 2018. Biletul nostru de miercuri conține trei meciuri: AFC Hermannstadt – FCSB, Atletico Madrid – Leganes și Getafe – Deportivo La Coruna.

Biletul Zilei 28 februarie 2018

Începem biletul cu duelul din sferturile de finală ale Cupei României dintre AFC Hermannstadt și FCSB. Cele două joacă la Sibiu, de la ora 18:30, iar la ora partidei se anunță -17 grade Celsius. Gazdele sunt în lupta pentru promovarea în Liga I, aflându-se pe locul secund în Liga a II-a, la un singur punct în spatele liderului Dunărea Călărași. De partea cealaltă, FCSB a câștigat ultimul meci disputat, scor 2-0, cu Sepsi Sf. Gheorghe, iar acum se pregătește pentru prima etapă din play-off-ul Ligii I. Nicolae Dică a recunoscut că va introduce în această partidă jucătorii care au prins mai puține minute în acest sezon, astfel că ne așteptăm la o partidă echilibrată.

Betano are cea mai simpla oferta de bun venit din Romania. Click aici ca să activezi bonusul de 500 RON automat

Ne continuăm biletul cu duelul dintre două reprezentante ale Madridului în La Liga. De la ora 22:30, în etapa cu numărul 26, Atletico primește vizita lui Leganes. În turul actualului sezon, cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 0-0. Echipa pregătită de Diego Simeone are o serie excelentă de opt victorii consecutive, iar ultima prestație a fost excelentă. La finalul săptămânii trecute, Atletico Madrid s-a impus cu 5-2 în deplasarea de la Sevilla și și-a luat revanșa în fața andaluzilor după eliminarea din sferturile de finală ale Cupei Spaniei. În schimb, Leganes are șapte meciuri consecutive fără victorie în toate competițiile.

Ultimul meci de pe bilet este cel dintre Getafe și Deportivo La Coruna. Echipa lui Florin Andone merge la Madrid pentru partida din etapa cu numărul 26 din La Liga, programată la ora 20:30. În turul acestui sezon, La Coruna s-a impus cu 2-1, după ce a fost condusă, iar golul victoriei a fost marcat chiar de atacantul român. Getafe traversează o formă foarte bună, astfel că noi mergem pe șansă dublă la acest meci și trecem pe bilet „1x”.

betmag.ro iti multumeste pentru timpul acordat si iti ureaza o zi inspirata!