Archive

SuperCota Zilei 11 februarie 2018 | Meci la discreția oltenilor

Publicat

pe

SuperCota Zilei 11 februarie 2018. Cea mai bună cotă de la sfârșitul acestei săptămâni vine din Liga I, din meciul dintre Universitatea Craiova și Sepsi Sf. Gheorghe.

SuperCota Zilei 11 februarie 2018.  Universitatea Craiova – Sepsi Sf. Gheorghe

Ziua de duminică ne aduce un singur meci din Liga I. De la ora 20:45, în cadrul etapei cu numărul 24, Universitatea Craiova și Sepsi Sf. Gheorghe se întâlnesc într-un meci care pare, cel puțin pe hârtie, extrem de dezechilibrat. Va fi cea de-a patra întâlnire directă dintre cele două echipe. A fost mai întâi o victorie la limită a oltenilor, scor 1-0, în șaisprezecimile Cupei României, în octombrie 2016. A urmat un nou succes al Craiovei, în toamna anului trecut, scor 3-2, la capătul unui meci extrem de spectaculos, cu multe faze de poartă. La doar o lună de la acea partidă, Craiova și Sepsi s-au întâlnit din nou, de această dată din nou în Cupa României. Evident, oltenii și-au trecut în cont o nouă victorie, scor 2-0, grație golurilor marcate de Mitriță și de Băluță.

SuperCota Zilei: 1 @ 1.40

1. Deschide AICI un cont rapid la Superbet

2. Pariaza 50 RON pe acest pronostic

3. Daca il castigam, incasezi 70 RON

4. Daca il pierdem, primesti 25 RON inapoi garantat

Gazdele traversează o formă foarte bună, iar asta s-a văzut și în primul meci oficial din acest an. Oltenii pregătiți de Devis Mangia au jucat excelent în deplasarea de la Dinamo, însă și-au bătut joc de ocazii și s-au văzut egalați în ultimele minute ale meciului. În mod cert, Universitatea Craiova este marea favorită din această partidă, mai ales prin prisma faptului că și-a păstrat jucătorii de bază din prima jumătate a sezonului.

De partea cealaltă, Sepsi și-a schimbat aproape în totalitate lotul în această pauză de iarnă. Iar echipa pregătită de Eugen Neagoe a început perfect acest an competițional. A câștigat primul meci oficial din 2018, scor 1-0, împotriva celor de la ACS Poli Timișoara, după golul marcat de Hadnagy în minutul 87. În ciuda acestui succes, jocul lui Sepsi n-a confirmat, iar noi pentru partida de la Craiova mizăm pe victoria oltenilor pregătiți de Devis Mangia, cu o cotă de 1.40, oferită de Superbet.

betmag.ro iti multumeste pentru timpul acordat si iti ureaza o zi inspirata!