SuperCota Zilei 18 martie 2018. Meci din Liga a 2-a

Publicat

pe

SuperCota Zilei 18 martie 2018. Cea mai bună cotă de la sfârșitul acestei săptămâni vine din Liga a II-a, unde AFC Hermannstadt primește vizita celor de la Pandurii Târgu Jiu.

SuperCota Zilei 18 martie 2018. AFC Hermannstadt – Pandurii Liga a II-a continuă duminică și vine cu meciuri tari din etapa cu numărul 25. De la ora 12:00, la Sibiu, AFC Hermannstadt primește vizita celor de la Pandurii Târgu Jiu. Cum sibienii au doar câțiva ani de la înființare, aceasta va fi doar a doua partidă dintre cele două. În partida din tur, disputată pe terenul gorjenilor, AFC Hermannstadt n-a avut nicio emoție și s-a impus la o diferență de două goluri. A condus cu 2-0 la pauză, apoi Pandurii au redus din diferență, însă Hermannstadt a dat lovitura în minutul 80 și s-a impus cu 3-1.

1 (-1) @ 1.55

Pariu gratuit de 250 RON la Superbet, agenția numărul 1 în România. Activează-l și bucură-te de cele mai mari cote

SuperCota Zilei 18 martie 2018. Gazdele au o serie incredibilă de rezultate. Cu 26 de meciuri consecutive fără înfrângere în toate competițiile, AFC Hermannstadt pare favorită, cel puțin pe hârtie, la o victorie în meciul cu Pandurii Târgu Jiu. În cele patru meciuri oficiale disputate în acest an, sibienii au rezultate excelente. Evident, cel mai important rezultat este cel din sferturile de finală ale Cupei României, când echipa pregătită de Alexandru Pelici a umilit-o pe FCSB, scor 3-0, și s-a calificat în semifinalele competiției. Înaintea acestui meci, Hermannstadt remizase în meciul cu Dunărea Călărași. În această etapă, echipa pregătită de Dan Alexa a câștigat deja meciul cu Snagov, scor 2-0, astfel că sibienii sunt obligați să câștige pentru a ține aproape de liderul din Liga a II-a.
SuperCota Zilei 18 martie 2018. De partea cealaltă, Pandurii Târgu Jiu vine după două victorii consecutive în campionat. A fost mai întâi un succes al gorjenilor, scor 1-0, cu Metaloglobus, apoi un nou succes, 2-1, pe propriul teren, cu CS Mioveni. În momentul de față, Pandurii are o echipă formată, în mare parte, din jucători tineri, lipsiți de experiență, astfel că mergem pe opțiunea „Handicap (-1.5)”.

betmag.ro iti multumeste pentru timpul acordat si iti ureaza o zi inspirata!