Urmareste-ne

Archive

SuperCota Zilei 29 ianuarie 2018 | Incepem saptamana cu La Liga

sursa: laliga.com

SuperCota Zilei 29 ianuarie 2018. Cea mai buna cota de la inceputul acestei saptamani am gasit-o in meciul din La Liga, Celta Vigo – Betis.

SuperCota Zilei 29 ianuarie 2018. Celta Vigo – Betis

Etapa cu numarul 21 din La Liga se incheie luni, de la ora 22:00. Doua dintre cele ofensive echipe din acest sezon al campionatului spaniol, Celta Vigo si Betis, se intalnesc intr-un meci care se anunta extrem de spectaculos. La fel s-a intamplat si in turul actualului sezon. La Sevilla, Betis s-a impus cu 2-1, la capatul unei partide cu multe faze de poarta. Mai intai, Celta Vigo a deschis scorul in minutul 10, dupa autogolul lui Camarasa, insa Betis a revenit imediat si a egalat inainte de pauza. Lovitura finala a dat-o Feddal, in minutul 77. Precedenta intalnire dintre cele doua echipe disputata la Sevilla a avut o desfasurare si mai nebuna. Betis si Celta Vigo au remizat, scor 3-3, in decembrie 2016.

SuperCota Zilei: Oaspetii marcheaza @ 1.40

1. Deschide AICI un cont rapid la Superbet

2. Pariaza 50 RON pe acest pronostic

3. Daca il castigam, incasezi 70 RON

4. Daca il pierdem, primesti 25 RON inapoi garantat

Gazdele vin dupa doua victorii obtinute pe doua stadioane extrem de dificile. Mai intai, Celta Vigo s-a impus in deplasarea de la Levante, scor 1-0, apoi a castigat pe terenul bascilor de la Real Sociedad, scor 2-1. Insa, inaintea acestor doua meciuri, Celta Vigo a fost umilita pe Camp Nou, scor 5-0, si a fost eliminata de FC Barcelona din Cupa Spaniei. In rest, in La Liga, Celta Vigo sta chiar foarte bine. Are patru meciuri fara infrangere si este pe locul al optulea in clasament, cu 28 de puncte obtinute in 20 de etape.

De partea cealalta, echipa lui Alin Tosca a parasit de mult Cupa Spaniei, iar acum vine si ea dupa o umilinta suferita in fata catalanilor. In etapa trecuta, FC Barcelona a facut spectacol pe terenul andaluzilor si s-a impus tot cu 5-0. Desi ocupa locul 13 in clasament, Betis are un atac foarte bun si a marcat 33 de goluri in 20 de meciuri. Ne asteptam sa inscrie si pe terenul lui Celta Vigo, asa ca profitam de cota excelenta oferita de Superbet, 1.40.

betmag.ro iti multumeste pentru timpul acordat si iti ureaza o zi inspirata!