Archive

SuperCota Zilei 7 februarie 2018 | Pare cel mai dezechilibrat meci al zilei

Publicat

pe

SuperCota Zilei 7 februarie 2018. Cea mai buna cota de miercuri vine din Cupa Angliei, unde Tottenham primeste vizita lui Newport.

SuperCota Zilei 7 februarie 2018. Tottenham – Newport

Una dintre cele mai mari surprize din saisprezecimile Cupei Angliei a avut loc in partida dintre Newport si Tottenham. Cele doua se reintalnesc in aceasta rejucare, programata miercuri, de la ora 21:45. In primul meci, Newport a fost foarte aproape de a produce marea surpriza, dupa ce a condus-o pe Tottenham inca din minutul 38. Insa, Kane si-a readus colegii in joc cu reusita din minutul 82, dupa o pasa excelenta a lui Son Heung Min.

SuperCota Zilei: Peste 2.5 goluri @ 1.40

1. Deschide AICI un cont rapid la Superbet

2. Pariaza 50 RON pe acest pronostic

3. Daca il castigam, incasezi 70 RON

4. Daca il pierdem, primesti 25 RON inapoi garantat

Gazdele vin dupa o saptamana foarte grea, in care au intalnit doua dintre cele mai puternice cluburi din istoria fotbalului englez. Mai intai, la jumatatea saptamanii trecute, Tottenham s-a distrat pe propriul teren si s-a impus cu 2-0 in fata lui Manchester United. A urmat remiza spectaculoasa de pe Anfield. Desi a fost condusa in doua randuri de Liverpool, Tottenham a revenit de fiecare data. Interesant este ca golul de 2-1 a fost marcat in minutul 90+1, dar acelasi Kane a egalat patru minute mai tarziu. In turul precedent, primul in care a intrat in competitie, Tottenham a trecut fara probleme de Wimbledon, scor 3-0.

De partea cealalta, Newport are o serie ingrozitoare in liga a patra din Anglia. In momentul de fata, are trei meciuri consecutive fara victorie, dintre care doua infrangeri. Desi dupa acest parcurs rusinos s-a indepartat de locurile care asigura prezenta in play-off, Newport mai poate spera ca va recupera diferenta de cinci puncte care o desparte de locul al saptelea. Mergem pe goluri si jucam „Peste 2.5”.

betmag.ro iti multumeste pentru timpul acordat si iti ureaza o zi inspirata!