Archive

SuperCota Zilei 8 februarie 2018 | „Liliecii” întâlnesc „extratereștrii”

Publicat

pe

SuperCota Zilei 8 februarie 2018. Cota cea mai buna de joi vine din Cupa Spaniei, unde Valencia si FC Barcelona se intalnesc in mansa secunda a semifinalelor.

SuperCota Zilei 8 februarie 2018. Valencia – FC Barcelona

Cel mai interesant meci de joi este, cu siguranta, cel dintre Valencia si FC Barcelona. Cele doua se intalnesc in mansa a doua a semifinalelor Cupei Spaniei, de la ora 22:30. In partida tur, disputata saptamana trecuta, catalanii s-au impus cu 1-0, dupa golul marcat de Luis Suarez, la capatul unui meci extrem de echilibrat si de disputat. Astfel, dupa meciul disputat in fata a doar 51 de mii de suporteri, FC Barcelona n-are un avantaj consistent inaintea partidei de pe Mestalla. Cele doua s-a mai intalnit si in La Liga, tot in acest sezon. La finalul lunii noiembrie, FC Barcelona a scos o remiza in minutul 82, dupa golul marcat de Jordi Alba.

SuperCota Zilei: Gazdele marcheaza @ 1.40

1. Deschide AICI un cont rapid la Superbet

2. Pariaza 50 RON pe acest pronostic

3. Daca il castigam, incasezi 70 RON

4. Daca il pierdem, primesti 25 RON inapoi garantat

Dupa un start senzational de sezon, in care a tinut pasul cu liderul incontestabil din La Liga, Valencia si-a pierdut din forta, iar seria din ultimele cinci meciuri disputate in toate competitiile arata ingrozitor. “Liliecii” au cinci infrangeri consecutive, doar una incheiata cu bine, pana la urma. Desi a pierdut in timpul regulamentar, Valencia a marcat in prelungirile partidei de la Deportivo Alaves, apoi a mers in semifinalele Cupei Spaniei, dupa ce s-a impus la loviturile de departajare.

De partea cealalta, FC Barcelona are un parcurs de exceptie. Desi a facut primul pas gresit dupa sapte victorii consecutive in La Liga, echipa pregatita de Ernesto Valverde are noua puncte peste ocupanta locului doi, Atletico Madrid, si 18 puncte peste echipa clasata pe locul al treilea, Valencia. Ne asteptam la un meci spectaculos pe Mestalla, iar noi pariem pe cel putin un gol marcat de gazde, cu o cota excelenta oferita de Superbet, 1.40.

betmag.ro iti multumeste pentru timpul acordat si iti ureaza o zi inspirata!