Urmareste-ne

Archive

Trei meciuri aranjate de pauza/final, recunoscute chiar de un antrenor din Liga a 2-a!

Publicat

pe

Dupa meciul pierdut ieri pe teren propriu cu Stiinta Miroslava, scor 1-4, antrenorul Daciei Unirea Braila, Alin Panzaru, a recunoscut in fata camerelor TV faptul ca echipa sa a aranjat meciuri in acest sezon.

„Au fost jucători care au avut tot felul de preocupări, orice altceva decât fotbal. Au fost unii care au început să vândă meciurile, precum Roşu şi Iosofache. Au fost nişte ordinari blatişti, nenorociţi! Au vândut meciuri în draci! Cei care au rămas nu s-au complăcut, dar au acceptat astfel de jucători lângă ei, care le-au cerut să joace la 1 pauză / 2 final. Din păcate, am aflat târziu şi jucătorii nu ne-au informat. O să jucăm cu sabia deasupra capului, dar trebuie să aducem caractere, nu blatişti ordinari. S-au apucat de vândut meciuri, pentru că n-au avut bani. Lumea nu e proastă şi de aia îi înjură. Roşu a fost vânzătorul echipei, nu un golgheter! Probabil că merităm asta, din moment ce i-am acceptat aici”, a declarat Alin Panzaru, conform Digi 24.

11.11.2017 Olimpia Satu Mare – Dacia Unirea Braila 3-2 (1-2)
Gazdele deschideau scorul in minutul 28, insa Braila intra in avantaj la pauza gratie reusitelor lui Frunza, din minutele 40 si 42. In minutul 60 al reprizei a doua Olimpia conducea deja cu 3-2 si asa avea sa ramana rezultatul pana la final.

30.09.2017 Dacia Unirea Braila – Metaloglobus 2-1 (0-1)
In acest meci, oaspetii au deschis scorul inca din minutul 4. Braila a revenit in repriza secunda cu doua goluri inscrise din penalty, de Robu si Rosu, ultimul fiind acuzat de antrenor in mod direct pentru implicarea in partide trucate.

23.08.2017 Luceafarul Oradea – Dacia Unirea Braila 3-4 (2-0)
Un meci terminat atat cu varianta pauza/final, cat si cu varianta 7+. Dupa 2-0 la pauza, Braila a reusit sa intoarca scorul in favoarea sa cu patru goluri marcate in decurs de 12 minute! De mentinonat si faptul ca 18 din totalul celor 21 meciuri jucate de Braila in acest sezon al Ligii a 2-a s-au incheiat in TG 3+!

Cota medie pentru asemenea variante este de 35.00! Ce inseamna asta? Cu 100 de lei mizati, poti incasa 3.500 de lei!