Urmareste-ne

Archive

Bilet handbal, 20 septembrie 2020. Super cotă la Esbjerg – CSM București

Bilet handbal, 20 septembrie 2020. Super cotă la Esbjerg – CSM București! Duelul se anunță foarte echilibrat, oricare echipă are șanse să iasă învingătoare după cele 60 de minute.

Bilet handbal, 20 septembrie 2020

• Esbjerg primește vizita lui CSM București și este ușor favorită pe hârtie. Daneleze au făcut spectacol în prima partidă pe care au disputat-o în Grupa A împotriva celor de la Bietigheim și au câștigat în deplasare cu 33 la 26. Au condus la pauză cu 19 la 12 și apoi nu le-am mai dat nicio șansă adversarelor să se mai apropie.

Super cotă la Esbjerg – CSM București

• De partea cealaltă, CSM București a câștigat și ea prima partidă împotriva celor de la Metz. Echipa Cristinei Neagu a început foarte bine și la pauză avea un avantaj de șapte goluri. În a doua repriza a mai redus din turație și a reușit să se împună în final la cinci goluri diferență, scor 31-26. Mă aștept ca CSM să facă un meci mare și să conducă la pauză.