Urmareste-ne

ALTELE

Biletul de COTĂ 10 (22.06.2022). Curg golurile, bin banii!

Mingea în plasă, banii în portofel!

Turneul final al Campionatului Eruopean Under-19, Cupa Braziliei, dar și campionatul Finlandei sunt alegerile Betmag pentru biletul de cotă 10 propus pentru miercuri. Anglia U19 caută să-și asigure calificarea în semifinale în meciul contra Serbiei, Israelul nu se împacă cu faptul că a scăpat victoria printre degete în prima etapă. Ne așteaptă două meciuri în care vom miza pe goluri de ambele părți. În Finlanda, Ilves primește vizita ultimei clasate, iar în optimile Cupei Braziliei, Athletico Paranaense dispută prima manșă pe terenul celor de la Bahia, echipă pusă pe fapte mari în acest an.

Mizăm pe goluri la Euro U19

• Israel U19 – Austria U19

Deschidem biletul de cotă 10 cu meciurile de la Campionatul European de Fotbal Under-19, competiție care are loc în aceste zile în Slovacia. Miercuri sunt programate meciurile etapei a doua din Grupa B. De la ora 18:30, ora României va avea loc meciul dintre Israel U19 și Austria U19. Israelienii au fost la un pas de a lua toate cele trei puncte din confruntarea cu selecționata Serbiei, însă au fost egalați în al treilea minut al prelungirilor și partida s-a încheiat 2-2. Totuși, Israelul a ajuns la al șaselea meci consecutiv fără înfrângere, având un bilanț de două victorii și patru remize.

De cealaltă parte, Austria a cedat cu 0-2 în fața Angliei, punând capăt unei serii de șapte meciuri fără înfrângere, în care a bifat patru victorii și trei remize. În drumul lor spre turneul final, austriecii au fost primii în Turul de Elită, eliminând Spania și Danemarca. Sunt fără niciun punct după prima etapă, dar nu dezarmează, ținta lor nu e doar accederea în semifinale, ci chiar în ultimul act. Fără doar și poate, Israel și Austria nu se vor mulțumi doar să se apere, nu au de ales și vor trebui să iasă la atac, iar noi anticipăm un GG în această confruntare. „Ambele marchează” are cotă 1.55.

• Anglia U19 – Serbia U19

Anglia U19 a debutat cu o victorie la Campionatul European Under-19, găzduit în aceste zile de Slovacia. Tinerii fotbaliști englezi au învins cu 2-0 o echipă competititvă a Austriei, care a eliminat Spania în calificări. Selecționata lui Ian Foster este una dintre favoritele turneului final și evoluează cu dezinvoltură la competiția continentală, vizând finala de la Trnava, de pe 1 iulie. De cealaltă parte, Serbia a scos doar o remiză în meciul cu Israelul, scor 2-2, dar a tremurat serios pentru punctul smuls in extremis, în al treilea minut al prelungirilor. Anglia își poate asigura prezența în semifinale cu o victorie în fața Serbiei, care a arătat deja că poate fi prinsă în defensivă. Și, totuși, plavii au atuurile lor, iar noi anticipăm cî ambele echipe vor marca și pariem pe GG3+, la cotă 2.05.

Mergem cu gazdele în campionatul Finlandei

Continuăm biletul de cotă cu un meci din campionatul Finlandei. Ilves și HIFK se întâlnesc miercuri, de la ora 18:00, la Tampere, în meciul cu numărul 11 pentru ele în actuala ediție de campionat. Gazdele sunt pe locul șase, cu 15 puncte, în timp ce oaspeții sunt pe ultimul loc, cu doar trei puncte. FC Ilves e fără înfrângere de patru etape, în timp ce HIFK nu are nicio victorie în cele zece runde de până acum, bifând șapte înfrângeri și trei remize. Fără doar și poate, Ilves este favorita acestei întâlniri și vom miza pe gazde în confruntarea cu „lanterna roșie” din Finlanda. „1 și peste 1,5 goluri Ilves” are cotă 1.72.

Mizăm pe oaspeți în Cupa Braziliei

Ultimul meci de pe biletul de cotă 10 este din optimile de finală ale Cupei Braziliei. Bahia este gazdă pentru Athletico Paranaense, în prima manșă, programată miercuri, pe Arena Fonte Nova, din Salvador. Este pentru al șaptelea an consecutiv în care Athletico Paranaense ajunge în optimile Cupei Braziliei, competiție pe care a câștigat-o o singură dată, în 2019. Bahia este o echipă pusă pe fapte mari în acest an. A avansat un tur în Cupa Braziliei, după ce a eliminat-o pe Azuris, e drept la lovituri de departajare. În plus, trage la promovarea în primul eșalon, fiind acum pe poziția a treia în Serie B (primele patru clasate promovează).

Vine după două înfrângeri și trei victorii, spre deosebire de Athletico Paranaense, care nu a pierdut niciunul din ultimele cinci meciuri oficiale. Rareori le permite adversarilor să-și creeze ocazii de gol, primind un gol sau scăpând fără gol în opt din ultimele nouă meciuri din toate competițiile. Managerul Luiz Felipe Scolari știe ce este nevoie pentru ca Paranaense să câștige Cupa Braziliei, trofeu pe care l-a cucerit de patru ori ca antrenor cu trei echipe diferite. Prin urmare, vom miza pe oaspeți în meciul din prima manșă a optimilor. „Athletico Paranaense câștigă oricare repriză” are cotă 1.85.