Urmareste-ne

Archive

Biletul de Liga Campionilor, etapa 1. Patru partide pentru aproape 800 de lei

Biletul de Liga Campionilor, etapa 1. Competiţia regină la nivel de club începe cu adevărat în această săptămână. Avem partea de 16 partide în prima etapă a grupelor, din care am selectat patru, pentru o cotă de 7,83. Nu mai puţin de 5 foste finaliste sau chiar câştigătoare ale trofeului sunt pe biletul nostru.

Casa de Pariuri eFortuna vine în sprijinul pariorilor cu un super BONUS de 500 de LEI disponibil la prima DEPUNERE: Deschide AICI un CONT și încasează instant 500 de LEI de care te poți bucura imediat!

PSG vrea răzbunare după eliminarea din 2019

Biletul de Liga Campionilor, etapa 1. PSG – Manchester United, 20 octombrie, 22:00. Francezii au jucat ultima finală de Ligă, dar au pierdut în faţa marelui Bayern. După un început prost de sezon, cu înfrângeri în primele două etape din Ligue 1, PSG şi-a revenit şi a câştigat următoarele 5 meciuri, primind un singur gol şi marcând 16. De partea cealaltă, Manchester United nu a convins în Premier League. A pierdut etapa inaugurală cu Palace, le-a bătut pe Brighton (de două ori) şi Luton, după care a fost umilită de Tottenham, 1-6. În ultima rundă de campionat, „diavolii” au câştigat cu 4-1 în faţa lui Newcastle, dar 3 goluri au venit după minutul 85. PSG trebuie să răzbune şi eliminarea din optimile Ligii de acum 2 ani, când englezii s-au calificat graţie unui gol mai mult marcat în deplasare, gol venit în 90+4, la Paris, dintr-un penalti dictat cu VAR. „1 solist” are cota 1,64.

Sevilla, palmares bun cu englezii

Biletul de Liga Campionilor, etapa 1. Chelsea – Sevilla, 20 octombrie, 22:00. Chiar dacă ambele sunt prezenţe constante în competiţiile europene, va fi primul meci direct în istoria recentă. Chelsea a făcut cele mai spectaculoase transferuri în această vară, dar suferă la capitolul omogenitate. Werner, Havertz, Zyiech şi Chilwell au costat circa 250 de milioane de euro, dar englezii nu sunt încă o formaţie de temut. Sevilla este deţinătoarea Ligii Europa, trofeu pe care l-a câştigat pentru a şasea oară în ultimii 20 de ani. În Liga Campionilor însă, nu strălucesc. Contra echipelor britanice a evoluat bine, eliminându-le pe Manchester United şi Wolves în drumul spre finala de Europa League contra Interului. În Supercupa Europei, spaniolii au ţinut-o în şah pe Bayern timp de 90 de minute, dar au pierdut în prelungiri. „Ambele marchează” are cota 1,62.

Bayern, favorită pe teren propriu

Biletul de Liga Campionilor, etapa 1. Bayern Munchen – Atletico Madrid, 21 octombrie, 22:00. Ultima dată, cele două s-au întâlnit în 2016, când au fost două duble: semifinalele Ligii Campionilor 2015-2016 şi grupele 2016-2017. Nemţii au câştigat de fiecare dată pe teren propriu, în timp ce spaniolii s-au impus la Madrid. Simeone e recunoscut pentru defensiva superorganizată, dar Bayernul lui Flick a demolat tot în sezonul recent încheiat, inclusiv pe Barcelona cu 8-2. În prima rundă de Bundesliga, bavarezii au bătut cu 8-0 pe Schalke. Atletico nu a luat gol de trei meciuri, dar Huesca, Villarreal şi Celta Vigo sunt departe de valoarea nemţilor. „Peste 1,5 goluri gazde” are cota 1,52.

Atalanta, medie de peste 5 goluri pe meci

Biletul de Liga Campionilor, etapa 1. Midtjylland – Atalanta, 21 octombrie, 22:00. Danezii au avut nevoie de trei tururi preliminare pentru a ajunge în grupe. Au trecut de Ludogoreţ, Young Boys şi Slavia Praga. În campionat, după 5 etape sunt la două puncte de liderul Brondby, cu trei victorii, o remiză şi o înfrângere. Atalanta a fost revelaţia sezonului precedent de Champions League, fiind eliminată greu, în sferturi, de PSG. Francezii au fost conduşi, dar au întors rezultatul în minutele de prelungiri, prin reuşitele lui Marquinhos şi Choupo-Moting. Italienii sunt o formaţie extrem de ofensivă, toate meciurile din acest sezon trecând de 5 goluri. „2 şi peste 2,5 goluri” are cota 1,94.