Urmareste-ne

TENIS

Biletul de tenis (02.08.2022). Facem bani cu „sportul alb”

Ne îndreptăm atenția spre „sportul alb” și am ales două meciuri din primul tur al turneului WTA de la San Jose (SUA), întrecere care se desfășoară pe hard. Iată ce trebuie să pariezi pentru un câștig posibil de 243 de lei.

Casa de Pariuri eFortuna vine în sprijinul pariorilor cu un super BONUS de 500 de LEI disponibil la prima DEPUNERE: Deschide AICI un CONT și încasează instant 500 de LEI de care te poți bucura imediat!

Naomi Osaka – Qinwen Zheng

Deschidem biletul de tenis cu meciul dintre Naomi Osaka (41 WTA) și Qinwen Zheng (51 WTA), cele două jucătoare întâlnindu-se pentru prima oară. Naomi Osaka, de patru ori câștigătoare de Grand Slam, nu a jucat prea mult anul acesta. Cel mai bun rezultat al sezonului a fost obținut la Miami Open, unde a pierdut finala în fața jucătoarei poloneze Iga Swiatek. De atunci a mai disputat trei meciuri, ieșind în turul 2 la Madrid Open și încă din primul tur la Roland Garros. Accidentarea din timpul meciului cu Anisimova a făcut-o pe niponă să abandoneze la French Open. Meciul cu Qinwen Zheng este primul pentru Osaka de la accidentarea din 23 mai.

De partea cealaltă, Qinwen Zheng a urcat încet în clasamentul mondial, având evoluții constante. La Australian Open a pierdut în turul 2, însă la Roland Garros a ajuns în turul 4. Chinezoaica a pierdut în fața celei ce avea să câștige turneul de pe zgura pariziană, Iga Swiatek, fiind singura jucătoare care a câștigat un set contra polonezei. Cel mai recent turneu al jucătoarei din China a fost Wimbledon, unde a ajuns în turul 3, pierzând în fața Elenei Rybakina, cea care avea să se impună anul acesta în celebrul turneu de Grand Slam. După accidentarea de la Roland Garros, Naomi Osaka e dornică de a juca tenis și credem că va avansa în turul următor la Silicon Valley Classic 2022. „Câștigă Osaka” are cotă 1.53.

Camila Giorgi – Veronika Kudermetova

Celălalt meci de pe biletul de tenis este cel dintre Camila Giorgi (29 WTA) și Veronika Kudermetova (19 WTA), în primul tur la San Jose.  În cel mai recent turneu al său, la Wimbledon, Giorgi a pierdut în optimile de finală în fața Magdalenei Frech, scor 6-7, 1-6. La ultimul turneu la care a participat, Kudermetova, în vârstă de 25 de ani, a fost învinsă de Belinda Bencic, scor 6-3, 3-6, 3-6, în sferturile de finală ale turneului de la Berlin, pe 17 iunie. Înaintea acestei competiții, Kudermetova ajunsese până în semifinalele turneului de la ‘s-Hertogenbosch. Intrată pe tabloul principal în locul Garbinei Muguruza, rusoaica este determinată să înceapă întrecerea de la San Jose cu dreptul. „Kudermetova câștigă” are cotă 1.59.