Urmareste-ne

Archive

Biletul de tenis din 17 mai 2021. Experienţa ne aduce 250 de lei

Biletul de tenis din 17 mai 2021. Vă propunem un bilet cu două partide dezechilibrate, care pun faţă în faţă un jucător cu experienţă, din top 50, şi un adolescent de cel mult 18 ani. Cilic şi Pavlyuchenkova au misiune uşoară contra lui Stricker şi Radivojevic.

Cilic, favorit cert

Biletul de tenis din 17 mai 2021. Nu înainte de ora 19:00, se joacă Marin Cilic – Dominic Stephan Stricker. Cilic, fost campion la US Open, întâlneşte pentru a doua oară în cursul acestei săptămâni un jucător foarte tânăr. Pe Alcaraz l-a bătut la Estoril cu 2-1, dar spaniolul e, totuşi, locul 114 ATP, spre deosebire de Stricker, 419. Cilic nu mai e la nivelul de altădată, dar nu ar trebui să aibă probleme în faţa unui tenisman care a pierdut ultimele 3 partide la jucători mai slabi clasaţi decât el. „Cilic câştigă 2-0” are cota 1,70.

Plavlyuchenkova e cap de serie 1

Biletul de tenis din 17 mai 2021. Anastasia Pavlyuchenkova – Lola Radivojevic se joacă la WTA Belgrad, nu înainte de ora 20:00. Rusoica Pavlyuchenkova e locul 30 mondial, cap de serie 1 şi are experienţa de partea sa într-un duel cu o puştoaică de 16 ani, intrată în turneu graţie unui wildcard. Pentru Radivojevic, acest turneu WTA 250 este cel mai important de până acum, iar Pavlyuchenkova, cea mai bună adversară întâlnită. Până acum are 5 meciuri în 2021, 3 victorii şi două înfrângeri cu set câştigat, dar toate cu adversare clasate dincolo de locul 400. Ne aşteptăm la o victorie lejeră a rusoaicei, dar credem că Radivojevic poate lua două game-uri în primul set. „Peste 7,5 game-uri în setul întâi” are cota 1,45.