Archive

Biletul Zilei tenis 03.06.2018. Se termină prima săptămână

Publicat

pe

Biletul Zilei tenis 03.06.2018. Am ajuns în faza optimilor de finală, unde avem două românce, pe Simona Halep și pe Mihaela Buzărnescu.

Biletul Zilei tenis 03.06.2018

Începem biletul zilei cu meciul dintre Khachanov și Zverev, în care favorit la câștigarea partidei este neamțul. Cei doi jucători s-au mai întâlnit o singură dată, când Zverev s-a impus fără nicio problemă, scor 2-0 la seturi. La acest turneu, rusul a avut noroc de un parcurs bun deoarece a avut parte de adversari modesti, la fel ca și Zverev. În timp ce Khachanov a pierdut un singur set în cele trei partide, Zverev s-a chinuit în ultimul meci si a avut nevoie de cinci seturi.

Ia bonusul automat de 500 RON oferit de Betano și pariază acest bilet!

Unul dintre cele mai interesante meciuri ale optimilor de finală este cel dintre Thiem și Nishikori. Austriacul este în formă, însă japonezul are parte de un turneu foarte bun, fiind experimentat la acest turneu din Paris. Cei doi jucători s-au mai întâlnit de două ori până acum, de fiecare dată reușind să se impună Nishikori. Acum ne așteptăm ca Thiem să își ia revanșa, mai ales că este într-o formă mult mai bună.

Închidem biletul zilei cu partida dintre Goffin și Cecchinato, unde belgianul este foarte aproape să ajungă în sferturile de finală, având unul dintre cei mai accesibili adversari din această fază a turneului. Cei doi jucători s-au mai întâlnit de două ori și de fiecare dată s-a impus Goffin. Și acum mizăm tot pe un succes al acestuia, care a jucat foarte bine la acest turneu de la Roland Garros.

betmag.ro îți oferă întotdeauna cele mai bune cote la pariuri sportive.

betmag.ro iti multumeste pentru timpul acordat si iti ureaza o zi inspirata!