Urmareste-ne

Biletul zilei

Biletul zilei (07.04.2022). Două meciuri pentru 480 de lei

Barcelona e pe val. În weekendul trecut a urcat pe 2 în La Liga

După ce ne-am delectat cu meciuri din Liga Campionilor, joi avem dueluri în celelalte două competiții europene intercluburi. Betmag vă prezintă biletul zilei din 7.04.2022, care cuprinde câte un meci din Europa League și Conference League. În ambele confruntări mizăm pe victoria oaspeților, pentru un câștig potențial de 480 de lei.

Mizăm pe Barcelona în Europa League

În prima manșă din sferturile de finală ale Europa League avem duelul dintre Eintracht Frankfurt și FC Barcelona, programat joi, de la ora 22:00, ora României. Catalanii și-au revenit spectaculos sub comanda lui Xavi și după transferurile făcute în iarnă. Au spulberat-o pe Real Madrid în El Clasico, iar în weekendul trecut au învins-o pe Sevilla și au urcat pe locul al doilea în La Liga.

În optimile Europa League au eliminat-o pe Galatasaray, după 0-0 pe Camp Nou și 2-1 la Istanbul. De partea cealaltă, Eintracht Frankfurt a trecut de Real Betis în turul anterior, dar acum are parte de o dublă dificilă. Echipa germană vine după șase meciuri consecutive fără înfrângere, asta dacă luăm în considerare și acel 1-1, dar după 120 de minute, din returul cu Betis. Cel mai probabil, catalanii vor lua o opțiune serioasă pentru calificarea în semifinale încă din meciul tur. În ultimele cinci meciuri oficiale, Barcelona a primit un singur gol. În schimb, în ultimele șase deplasări (în La Liga și Europa League) catalanii au marcat cel puțin două goluri, de fiecare dată. „2&3+” are cotă 2,40.

Revine coșmarul lui Jose Mourinho

Bodo/Glimt și AS Roma se întâlnesc din nou în acest sezon de Conference League. Cele două echipe au disputat două meciuri și în faza grupelor, dar Roma lui Jose Mourinho a ieșit șifonată rău, chiar dacă a câștigat grupa. Norvegienii au învins acasă cu 6-1, iar la Roma au scos remiză, 2-2. Grupa a fost câștigată de Roma, iar pe locul secund a fost Bodo/Glimt, care nu a pierdut niciun meci. Până în sferturi, le-a eliminat pe Celtic și pe Alkmaar.

De partea cealaltă, după ce a câștigat grupa, Roma a jucat direct în optimi, trecând de Vitesse (1-0 în deplasare și 1-1 acasă). După eșecul din grupă, echipa lui Jose Mourinho vrea să-și ia acum revanșa și credem că va câștiga în Norvegia, în prima manșă din sferturile de finală. Mai ales că după ce s-a impus în weekend în fața Sampdoriei, Roma a ajuns la nouă meciuri consecutive fără înfrângere, în toate competițiile. „2 solist” are cotă 2,00.