Archive

Cota 2 de miercuri, 07.11.2018. Dublăm banii cu francezii

Publicat

pe

Cota 2 de miercuri, 07.11.2018. Unul dintre meciurile care ne-a atras atenția miercuri este cel dintre Lyon și Hoffenheim.

În grupa F, Lyon este singura echipă neînvinsă după primele trei meciuri disputate. Deși aici se mai află Manchester City, Hoffenheim și Șahtior, francezii au reușit să le întâlnească pe toate fără să simtă gustul înfrângerii. Au stâns cinci puncte, după două egaluri și o victorie, iar acum vor să se apropie și mai mult de calificare cu o victorie în fața uneia dintre rivalele pentru locul doi. Deoarece locul unu pare deja asigurat de cetățenii lui Guardiola.

Cota 2 de miercuri, 07.11.2018

Lyon – Hoffenheim 1 @ 2.00

De partea cealaltă, Hoffenheim nu a arătat rău în Liga Campionilor, dar nici nu a convins. Are două egaluri, foarte spectaculoase, 2-2 cu Șahtior și 3-3 cu Lyon, însă nemții au pierdut pe teren propriu cu Manchester City și șansele să se califice mai departe au rămas destul de mici. mai ales că acum au meciul decisiv cu a doua cea mai puternică echipă din grupă în deplasare, unde este destul de greu să pleci cu toate cele trei puncte.

Hoffenheim și Lyon au oferit unul dintre cele mai bune meciuri din tur în grupele Ligii Campionilor, terminat 3-3. La pauză, scorul era 1-1, apoi nemții au preluat conducerea, pentru ca în următoarele minute Lyon să întoarcă și să aibă 3-2. Până în prelungiri, când Hoffenheim a egalat norocos în minutul 90+2 și a evitat o nouă înfrângere rușinoasă pe teren propriu. Acum ne așteptăm la un succes al celor de la Lyon, care joacă pe teren propriu și au învățat și din greșelile primului meci direct.