Urmareste-ne

Archive

Pontul Zilei 6 ianuarie 2020. Cotă beton din FA Cup

Pontul Zilei 6 ianuarie 2020.  De la ora 21.56, pe Emirates Stadium, din Londra, Arsenal primește vizita celor de la Leeds, duel ce are loc în cadrul FA Cup. Ne așteptăm să vedem o partidă spectaculoasă, în care ambele echipe vor marca.

Pontul Zilei 6 ianuarie 2020. Arsenal – Leeds

• Arsenal a avut un star perfect în 2020 prin victoria de senzație cu Manchester United. Tunarii nu le-au dat nicio șansă diavolilor roșii, au deschis scorul prin Pepe, în minutul 8, și l-au majorat cu trei minute înainte de pauză prin golul lui Sokratis.
  • Cu toate că au câștigat această partidă, situația lor nu e una deloc bună în Premier League. În acest moment, se află pe poziția a zecea, cu 27 de puncte, la patru de locul de Europa League și la nouă de cele de Champions League.
  • Astăzi vor disputa un meci care aparent pare destul de ușor, întâlnesc adversari mult mai slabi cotați, dar care pot să producă surpriza. Mai ales că Arteta este posibil să folosească jucători care au evoluat mai puțin pentru Arsenal în acest sezon.

Pontul Zilei 6 ianuarie 2020

• De partea cealaltă, Leeds este liderul Championship, cu 52 de puncte, la egalitate cu West Brom, echipă pe care a întâlnit-o în ultima etapă și cu care a remizat, scor 1-1. Pare că va fi una dintre cele două echipe care vor promova în Premier League. Diferența față de echipele de pe locurile 3 și 4 este de nouă puncte, una destul de mare.
  • Ne așteptăm să vedem un duel deschis, în care ambele echipe vor marca.

Arsenal – Leeds 3-5 goluri @ 1.75

Pariază Pontul Zilei la SUPERBET. Ai 500 de RON instant!

Deschide simplu și rapid AICI un cont la SUPERBET, casa de pariuri cu cele mai multe agenții din România. Dacă ești client nou, primești bonusul automat de 500 RON INSTANT și te joci și ONLINE și OFFLINE. În plus, Superbet are una din cele mai ușoare aplicații, care merge brici de pe orice dispozitiv și cu orice conexiune la internet!