Urmareste-ne

Archive

Pontul zilei din 13 august 2021. Cotă 2,78 din Croaţia

Pontul zilei din 13 august 2021. Etapa cu numărul 5 din Croaţia aduce un duel foarte interesant între Dinamo Zagreb, echipa care a câştigat 15 din ultimele 16 campionate, şi HNK Gorica, o formaţie mai bine clasată în acest moment. Se joacă de la ora 21:00, iar gazdele au prima şansă la victorie.

Dinamo, afectată de parcursul european

Pontul zilei din 13 august 2021. Dinamo Zagreb, în calitatea ei de campioană, este angrenată pe mai multe fronturi, iar luptele din Europa îşi spun cuvântul în evoluţiile interne. Dinamo are doar 4 puncte din primele 3 meciuri, dar a marcat de 7 ori în ultimele două etape. Până acum, acasă, a jucat două partide şi a luat un punct, după 0-2 cu Slaven şi 3-3 cu Rijeka. Apărarea cedează prea uşor, iar atacul va trebui să compenseze cu Gorica. Zagreb are moral bun după ce a eliminat Legia în turul 3 preliminar de Liga Campionilor, iar intern a dat 7 goluri în două jocuri.

Gorica, nici un succes la Zagreb

Pontul zilei din 13 august 2021. Gorica a pierdut toate cele şase meciuri de campionat pe care le-a jucat la Zagreb. Dar cel mai recent a fost în Cupă, când a împins meciul în prelungiri, cu 1-1 în 90 de minute. În cele din urmă, a pierdut 4-1, cu trei goluri ale lui Dinamo în cele două reprize suplimentare. În startul noului sezon, Gorica are două victorii şi două înfrângeri, iar în cele mai recente trei partide a marcat de fiecare dată. „1 şi ambele marchează” are cota 2,78.