Urmareste-ne

Archive

Pontul zilei din 6 octombrie 2020. Cotă 3,00 în Columbia

Pontul zilei din 6 octombrie 2020 vine din America de Sud, din campionatul Columbiei. Deportes Tolima, liderul clasamentului, întâlneşte pe teren propriu pe Millonarios, formaţie care are 15 titluri de campioană naţională, dar trece printr-o perioadă nefastă şi se află pe locul 18 din 20. Meciul începe la 02:05, ora României, în noaptea de marţi spre miercuri.

Tolima, lider neînvins

Pontul zilei din 6 octombrie 2020. Tolima este una dintre cele două formaţii neînvinse din campionat, cu 23 de puncte din 11 etape. Şase victorii şi 5 remize au bifat gazdele, care au şi cel mai bun golaveraj, 14-5. În runda precedentă au remizat la Pereira, dar, înainte de acest egal, bifaseră 5 succese consecutive, în care au condus şi la pauză.

Millonarios, sezon dezastruos

Pontul zilei din 6 octombrie 2020. Millonarios are un sezon dezastruos, cu o singură victorie în cele 11 etape. În rest, 6 egaluri şi 4 înfrângeri şi un golaveraj negativ, 10-16. Ultimele două directe cu Tolima au fost eşecuri, iar ultima partidă în care au luat 3 puncte adversarului de acum a fost în februarie 2017. „1 pauză / 1 final” are cota 3,00.