Urmareste-ne

Archive

Pontul zilei din hochei (24 martie 2020). Cota 3,20 în partida decisivă

Pontul zilei din hochei (24 martie 2020). Într-o zi extrem de zgârcită în evenimente sportive, semifinala din play-off-ul primei ligi de hochei a Belarusului ne-a atras atenţia. După primele 6 meciuri dintre Neman Grodno şi Şahtior Soligorsk, scorul este egal 3-3. De la 18:30, începe partida cu numărul 7 dintre cele 2, cea care va decide cine merge în finală.

Casa de Pariuri eFortuna vine în sprijinul pariorilor cu un super BONUS de 500 de LEI disponibil la prima DEPUNERE: Deschide AICI un CONT și încasează instant 500 de LEI de care te poți bucura imediat!

Neman, o singură victorie în timp regulamentar

Pontul zilei din hochei (24 martie 2020). Neman a terminat pe prima poziţie sezonul regular. Apoi în Turul Câştigătorilor a fost pe 2 şi s-a calificat în play-off. În sferturi a trecut de Mogilev (locul 7) cu un categoric 4-0 şi a ajuns în semifinale. Cele trei victorii de până acum în semifinală au fost în meciurile 1, 4 şi 6. În primul joc s-a impus cu 4-2 pe teren propriu. Celelalte două succese au venit după prelungiri, după 3-3 şi 1-1, de fiecare dată în fieful adversarei.

Şahtior, trei succese în handicap

Pontul zilei din hochei (24 martie 2020). Şahtior s-a situat pe ultima poziţie a podiumului atât la finalul sezonului regular, cât şi în Turul Câştigătorilor. În sferturile play-off-ului, a trecut cu 4-0 de Zhlobin, care obţinuse calificarea de pe poziţia a şasea. În semifinala cu Neman, a reuşit 3 victorii clare: 4-0 „afară” în meciul 2, 4-0 „acasă” în partida a treia şi 3-0 în deplasare în cea de-a cincea.

Pontul zilei din hochei (24 martie 2020)