Publicat

pe

SuperCota Zilei 10 ianuarie 2018. Cea mai buna cota de miercuri am gasit-o intr-un adevarat derby al Londrei, Chelsea – Arsenal.

SuperCota Zilei 10 ianuarie 2018. Chelsea – Arsenal

In mod clar, meciul zilei de astazi este cel dintre Chelsea si Arsenal. Cele doua se intalnesc intr-un adevarat derby al Londrei in prima mansa a semifinalelor Cupei Ligii Angliei. Desi parea clara ca invingatoarea acestei “duble” va da peste Manchester City in finala, lucrurile nu stau chiar conform calculelor de pa hartie. Echipa pregatita de Pep Guardiola s-a chinuit pe propriul teren, a castigat in prelungiri, scor 2-1, iar acum o asteapta un meci infernal pe terenul lui Bristol City. Revenind la meciul nostrum, ultimele intalniri dintre Chelsea si Arsenal n-au respectat o regula clara. Ori a fost meci cu goluri putine, ori a fost o adevarata nebunie. Interesant este ca cele doua se vor intalni de trei ori in aceasta luna.

SuperCota Zilei: 1 @ 1.70

1. Deschide AICI un cont rapid la Superbet

2. Pariaza 50 RON pe acest pronostic

3. Daca il castigam, incasezi 85 RON

4. Daca il pierdem, primesti 25 RON inapoi garantat

Primul meci dintre Arsenal si Chelsea din 2018 a fost chiar in a treia zi a anului, iar “tunarii”, desi erau pe propriul teren, au scos cu greu o remiza. Bellerin a egalat in prelungirile partidei de pe Emirates. Dincolo de acest rezultat, Arsenal merge din ce in ce mai rau. Are o singura victorie in ultimele cinci meciuri, iar saptamana trecuta a fost eliminata din Cupa Angliei de Nottingham, echipa din liga a doua engleza. E clar ca echipa pregatita de Arsene Wenger nu traverseaza cea mai buna perioada si ne asteptam la o noua evolutie palida si in deplasarea de pe Stamford Bridge.

De partea cealalta, Chelsea e neinvinsa in ultimele opt meciuri oficiala, insa, in ultima partida disputata, echipa antrenata de Antonio Conte a scartait si ea. A remizat in deplasarea de la Norwich, scor 0-0, iar acum isi va aglomera programul odata cu rejucarea din turul al treilea al Cupei Angliei. In ciuda jocului sters din ultimul meci, ne asteptam la o victorie a lui Chelsea si profitam de cota excelenta oferita de Superbet, 1.70, pentru “1” solist.

betmag.ro iti multumeste pentru timpul acordat si iti ureaza o zi inspirata!